A A A K K K
для людей із порушенням зору
Шпиківська громада
Вінницька область, Тульчинський район

Спеціаліст відділу праці і соціального захисту

У м. Вінниця було проведено 3-х денний тренінг в рамках проекту, який реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства соціальної політики України

Чим краще в області будуть між собою взаємодіяти державні інституції за участі громадських організацій тим ефективніша буде попередження та протидія торгівлі людьми. Саме з такою метою, громадською організацією «Прогресивні жінки» за участі Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації у м.Вінниця було проведено трьохденний тренінг в рамках проекту, який реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства соціальної політики України

Учасниками заходу стали представники об’єднаних територіальних громад, управлінь праці, соціальної політики райдержадміністрацій, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Держпраці, центрів з безоплатної правової допомоги міста Вінниці та районів області та новопризначені відповідальні особи  за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, Оратівської, Гайсинської та Піщанської районних державних адміністрацій.

У роботі тренінгу взяли участь представники Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації: заступник начальника управління праці та сімейної політики – начальник відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Анатолій Калєтнік, який ознайомив учасників тренінгу з системою роботи в області з попередження та протидії торгівлі людьми та головний спеціаліст Любов Никодим, яка презентувала схему співпраці суб’єктів Національного механізму  взаємодії  суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, визначення, затвердження, виконання та контроль плану реабілітації постраждалих  осіб від торгівлі людьми.

Підсумком заходу стало чітке усвідомлення його учасників, що тільки спільними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій Вінницької області можливо ефективно підвищувати рівень обізнаності громадськості щодо явища торгівлі людьми та збільшувати кількість ідентифікованих осіб, постраждалих від торгівлі людьми, надавати їм кваліфіковану допомогу.

 

            

 

Інформація із сайту Вінницької обласної державної адміністрації:

http://www.vin.gov.ua/dep-smp/12836-trokhdennyi-treninh-chym-krashche-v-oblasti-budut-mizh-soboiu-vzaiemodiiaty-derzhavni-instytutsii-za-uchasti-hromadskykh-orhanizatsii-tym-efektyvnisha-bude-poperedzhennia-ta-protydiia-torhivli-liudmy

 

31.05.2018 року у м.Вінниці відбувся обласний форум "Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статті" 

 У форумі взяли участь народний депутат України Ірина Луценко,  заступник міністра соціальної політки України Наталія Федорович, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник вінницького міського голови  Галина Якубович, заступник представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павло Замостьян, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Заболотна, директор Вінницького обласного ЦСССДМ Олена Стоялова, голови районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, спеціалісти, відповідальні за запобігання та протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі у райдержадміністраціях та виконавчих комітетах міст обласного значення, офіцери поліції з кожного району області, громадські організації. Загалом, до заходу долучилися понад 200 учасників.

Обласний форум «Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі» покликаний стати новим імпульсом до посилення роботи у Вінницькій області в сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. В ході роботи  форуму було обговорено низку важливих питань.

Суспільство має виробити нульову толерантність до фактів домашнього насильства, оскільки статистика останніх п’яти років говорить про зростаючу динаміку цього явища: приблизно від 120 до 165 тисяч жінок страждають від домашнього насильства. Існує статистика звернень людей старшого покоління, інвалідів, а також щороку близько 3 млн. дітей страждають  в результаті домашнього насильства,  або є його спостерігачами»,- зазначила Ірина Луценко.

Директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна узагальнила роботу із протидії насильству на Вінниччині та озвучила  тенденції на найближчий період. Крім того, вона вказала на посилення в області співпраці всіх суб’єктів, відповідальних за запобігання та протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Заступник начальника відділу дільничих офіцерів поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Віталій Шведа ознайомив присутніх із статистикою: у першому кварталі 2018 року зафіксовано 3272 звернення щодо домашнього насильства.

Директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова розповіла учасникам Форуму про нові форми роботи - мобільні бригади соціально-психологічної допомоги: «Завдяки проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у листопаді 2017 року в області створено 4 Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які охоплюють Вінницький та Калинівський, Барський та Мурованокуриловецький, Гайсинський та Тростянецький, Могилів-Подільський, Чернівецький райони та місто Могилів-Подільський», - зазначила О.Стоялова.

Довідка: Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги працюють на базі 4-х центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та співпрацюють з ними.

Кожна мобільна бригада складається з 3-х працівників - психологів та соціальних працівників. Всього у складі 4-х бригад працюють 7 психологів та 5 соціальних працівників.

Усі бригади користуються транспортними послугами, оплата яких також передбачена проектом.

Правилами роботи Мобільних бригад передбачено різні форми роботи з постраждалими:

-          консультації;

-          допомога по телефону;

-          індивідуальні та групові сесії;

-          нетривалий соціально-психологічний супровід;

-          проведення групової роботи.

Як правило, надання першої психологічної допомоги та соціального консультування відбувається за місцем проживання клієнта. За потреби – здійснюються повторні виїзди. Визначено графік та місце прийому психолога у місці базування мобільної бригади.

Протягом січня – квітня 2018 року у поле зору мобільних бригад області потрапили 529 випадків домашнього насильства.

  

    

 

У м. Вінниці відбулася нарада директорів ЦСССДМ за участі спеціалістів ОТГ!

3 травня 2018 року відбулася нарада директорів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участі спеціалістів об'єднаних територіальних громад, які здійснюють соціальну роботу на місцях. Обговорили результати роботи за 1 квартал, багато часу приділили стратегії деінституалізації та послузі патронату над дитиною, малювали портрет потенційного патронатого вихователя, визначили подальші дії.

 

 

 

За результати роботи у 2017 році відзначено кращі центри соціальних служб області!

08 лютого під час проведення підсумкової нарада директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та закладів соціального обслуговування області директор Вінницького обласного ЦСССДМ Олена Стоялова вручила подяки колективам 11 центрів області за забезпечення у 2017 році   системної соціальної роботи з різними категоріями сімей, дітей та молоді.

Крім того, за впровадження у об’єднаній територіальній громаді системи надання соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах подяки отримали фахівці із соціальної роботи Джулинської, Студенянської, Шпиківській об’єднаних територіальних громад.

Інформація із сайту Вінницького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:

 http://vin-ocsssdm.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1419:-2017-&catid=1:latest-news&Itemid=50

 

Відбулося підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів з 10 районів області

PDF Друк e-mail

Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завершив перше у цьому році навчання 2-х груп прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки підвищення кваліфікації за 40-годинною програмою. Навчання проходить у тренінговій формі та триває п`ять днів.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку. Окрім того, на тренінги запрошуються спеціалісти із різних галузей, що дотичні до питань забезпечення та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрему увагу на таких тренінгах приділяють юридичним питанням. На заняттях відбувається також обмін досвідом між батьками.

У підвищенні кваліфікації, яке завершилося 29 січня, взяли участь 26 батьків з 14 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу із Гайсинського, Іллінецького, Мурованокуриловецького, Немирівського, Оратівського, Погребищенського, Тульчинського, Чечельницького районів області та міст Вінниці, Могилів-Подільського. 

Більше інформації можна отримати за посиланням:

http://vin-ocsssdm.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1417:-10-&catid=1:latest-news&Itemid=50

 

 

01.03.2018 року в Тульчинському РЦСССДМ проведено методичний день щодо запобігання та протидії домашньому насиллю

 

01.03.2018 року в Тульчинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено методичний день щодо запобігання та протидії домашньому насиллю. Участь в опрацюванні законодавства прийняли: служба у справах дітей, управління соціального захисту населення, відділ пробації, відділення поліції, бюро правової допомоги, відповідальні працівники Тульчинської ОТГ та Шпиківської ОТГ.
Під час роботи опрацьовано новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який було прийнято 07.12.2017 року. Чинний Закон істотно розширює коло суб’єктів, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, та визначені їх повноваження, передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Також хочеться звернути увагу на спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. Окрім взяття кривдника органами Національної поліції на профілактичний облік (терміном на 1 рік) та проведення з ним профілактичної роботи, а також направлення кривдника на проходження програми для кривдників, додатково визначено:
- терміновий заборонний припис стосовно кривдника (до 10 діб);
- обмежувальний припис стосовно кривдника, який виноситься за рішенням суду. 
Між суб’єктами, на які поширюється дія Закону обговорено тимчасовий порядок дій, за яким вони будуть працювати. На разі продовжують відбуватися зміни в порядках, механізмах взаємодії. Основний напрямок роботи – це доводити до громадськості відомості, що насилля - можна зупинити!, проводити широку інформаційну кампанію з даного приводу.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь