НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПРИ УТОПЛЕННІ
НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПРИ УТОПЛЕННІ
«У воді купайся, повітрям витирайся, сонцем вмивайся, з хворобами не знайся» - такий девіз можна використати для літнього оздоровлення дітей. Саме у літній період ми всі прагнемо якнайкраще відпочити, вдосталь накупатися, засмагнути, відпочити та набратися сил для майбутнього року, праці та навчання.
Але саме влітку на дітей та дорослих чатує небезпека потрапити у якусь неприємну ситуацію, пов'язану із порушенням чи недотриманням правил безпечної поведінки.Тому ми розглянемо найбільш типові випадки виникнення надзвичайних ситуацій у літній період та подамо правила надання першої допомоги.
Майже всі дитячі оздоровчі табори розміщені біля водойм (море, озеро, річка, штучні водойми), тому що відпочинок біля води приємний та корисний. На жаль, не всі діти вміють плавати та дотримуються правил поведінки на воді. Тому саме влітку трапляється багато нещасних випадків, пов’язаних із утопленням, і не зайвим буде пригадати основні правила поведінки на воді. Діти повинні чітко усвідомити, що робити і як надати першу допомогу при виникненні надзвичайної ситуації.
Чого не слід робити:
-
запливати за огороджувальні буї та купатися без нагдяду;
-
залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети та стрибати у воду з них, або де невідомі глибина та стан дна;
-
організовувати у воді ігри, пов'язані із пірнанням та захватом тих, хто купається та подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
-
забруднювати і засмічувати водойми та територію пляжів;
-
використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки та ін.;
-
використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли у зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони та підпливати до них.
Що слід робити:
Коли вже трапилося лихо і хтось тоне - слід швидко витягнути потерпілого з води. Але робити це слід лише в тому випадку, коли ви це можете зробити, інакше існує загроза потонути разом. Якщо ви не впевнені у своїх силах - гукайте на підмогу. До прибуття лікарів «швидкої допомоги” надайте першу допомогу.
Правила першої допомоги при утопленні:
дочистіть порожнину рота і глотку утопленого від слизу, мулу та піску;
переверніть потерпілого на живіт, перегніть через своє коліно, щоб голова звисала вниз і кілька разів надавіть на спину. Дитину просто припідніміть за ноги.
проводьте штучне дихання і зовнішній масаж серця до відновлення серцебиття самостійного дихання;
доставте потерпілого до лікувального закладу.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦЗ ТА БЖД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ спільно з ДЕПАРТАМЕНТОМ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОДА