Символіка

 

Ескіз Герба територіальної громади Шпиківської  селищної ради

Фото без опису

 

Ескіз Прапора  Шпиківської селищної територіальної громади

Фото без опису

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про зміст, опис герба, логотипа і прапора та порядок використання офіційної символіки Шпиківської селищної територіальної громади

1.1. Дане положення розроблено у відповідності до статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням геральдичних, історичних, культурних, соціально-економічних та інших місцевих особливостей і традицій, визначає зміст, опис та порядок використання герба, логотипа і прапора Шпиківської селищної територіальної громади.

2. ЗМІСТ І ОПИС СИМВОЛІКИ

2.1. Герб Шпиківської селищної територіальної громади.

Основою герба є геральдичний щит закруглений нижньою частиною. Геральдичний щит пiвкруглої форми має співвідношення сторін 5:6. Щит розміщений вертикально: посередині зображений соняшник, який має 27 пелюсток, всередині соняшника карта нашої територіальної громади, зліва від нього зображене яблуко та бджола, з права калина та дубовий листочок, вгорі зображений комбайн, який їде по полі та на самому верху щита пшениця, внизу стрічка на якій надпис Шпиківська територіальна громада

Соняшник… Символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він - чи не найсильніший серед квітів... Він знайшов своє місце під Сонцем - не міг не знайти, бо постійно орієнтується на небесне Світило - повертаючи за ним свою схожу на Сонце голову… І Сонце його не засліплює, бо не боїться він осліпнути від успіху чи досягнень...

І своєю невибагливістю, соняшник, відображає, якщо не безтурботність, то малопроблемність. Бо він не має проблеми, що робити чи куди йти - він завжди іде за Сонцем...

І, коли Сонце ховається за горизонтом на нічний спочинок, соняшник сумно опускає голову і згортає пелюстки своєї сонцесяйної корони… Щоб, знову, піднятись ранком – на зустріч своєму Світлу…

І, напевне, соняшник, недарма, є одним з символів нашої України…..

Стародавня легенда каже, що боги подарували людям соняшник, щоб тепло і світло ніколи не покидало їх.

Соняшник складається з 27 пелюсток, кожна пелюстка символізує населений пункт нашої громади, всередині соняшника карта нашої громади. З лівої сторони зображено яблуко, так як велика кількість фермерів займається садівництвом. Над яблуком зображена бджола. Бджола — надзвичайно багатогранний символ. Вона уособлює мудрість, родючість, працьовитість, ощадливість, порядок, чистоту. У низці традицій бджола служила символом неба й зірок, а також брала участь у створенні світу, виступаючи на стороні Бога проти злого духу. Вона зображена в нас і тому, що велика кількість людей займається бджільництвом. З лівого боку в нас зображена калина.   Калина – це символ рідної землі, отчого краю, батькової хати. Калина – один із прекрасних символів України, який входить у нашу свідомість із маминої колискової. Калина – це той символ, що і пам’ять людську береже, нагадуючи про милі краї, символ безсмертя, невіддільний від життя. Калина – це наша Україна. Це опоетизований образ матері, батька, родини. Вона уособлює той наймиліший серцю куточок землі, де ми народилися. Над калиною зображений дубовий листочок, що являється символом здоров’я. Над соняшником зображений комбайн в полі – що вказує на працьовитість нашого народу. Над щитом зображена пшениця.Пшениця –символ краси життя, щасливого добробуту, тілесного і духовного багатства. Якщо житня хлібина дає здоров’я і сили, то пшеничний коровай додає до них щастя і красу. Всі ці елементи зображені на щиті, який виконанов жовто блакитних тонах, так як наші державні символи. Внизу до щита прикріплена стрічка з надписом Шпиківська територіальна громада

2.2. Прапор Шпиківської селищної територіальної громади – це квадратне полотнище, розділене горизонтально навпіл. Верх нашого прапора блакитний, низ жовтий, з правої сторони на прапорі зображений герб нашої громади.

 

2.3. Кольорове вирішення:

   

Синій колір - символізує щирість, вірність, відданість, честь, благородство, духовність, чисте небо та воду, бездоганність, молодість, і життєвий ріст.

Золотий ( жовтий ) – символізує повагу,  багатство, милосердя, справедливість, силу, віру, постійність.

3.1. Логотип Шпиківської селищної територіальної громади. На логотипі зображений соняшник всередині якого карта нашої громади.

ІІІ. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ СИМВОЛІКИ

4.1. Герб і Прапор і логотип Шпиківської селищної територіальної громади після їх затвердження на сесії селищної ради набувають легітимності.

4.2. Описи та еталонні зображення Герба логотипа і прапора Шпиківської селищної територіальної громади зберігаються у Шпиківській селищній  раді.

4.3. Репродукування та тиражування символів здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного а також об’ємного зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

4.4. Зображення Герба  Шпиківської селищної територіальної громади може розміщуватися:

- на будинку селищної ради ради;

- в залі, де проводяться сесії селищної ради;

- у службових  кабінетах селищного голови;

- на офіційних виданнях селищної ради;

- на покажчиках меж громади при в’їзді на її територію;

- в підприємствах, установах, організаціях,  що розташовані на території Шпиківської селищної територіальної громади, громадських місцях;

4.5. Допускається використання Герба Шпиківської селищної територіальної громади:

- при оформленні території громади на честь свят, при проведенні спортивних, культурних та інших масових заходів;

- на грамотах, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються владою громади;

- у краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;

- на офіційних паперах, що випускається владою;

- в експозиціях музеїв та виставок;

- на сувенірах, пам’ятних медалях, значках, що виготовляються на замовлення селищної ради;

- на почесних грамотах, вітальних листах;

4.6. Прапор Шпиківської селищної територіальної громади може підніматися або встановлюватися:

- на будівлі, де працює селищна рада та на будівлі, де працює староста;

- в залі, де проводяться сесії селищної ради;

- у службових  кабінетах селищного голови та старости;

3.7. Допускається використання Прапора Шпиківської селищної територіальної громади:

- при оформленні території громади  на честь свят, при проведенні спортивних, культурних та інших масових заходів;

- на грамотах, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються владою громади;

- в краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;

- в експозиціях музеїв та виставок;

- на сувенірах, пам’ятних медалях, що виготовляються на замовлення селищної ради, або уповноваженого нею органу;

3.8. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапорів України, області, району та прапора Шпиківської селищної територіальної громади, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України, прапори області, району і розміщується справа від них (з боку глядача).

У випадку одночасного підняття прапора  Шпиківської селищної територіальної громади та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора громади і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).

Прапор територіальної громади може застосовуватися як звичайний прапор (з вертикальним кріпленням до древка), з додатковим горизонтальним кріпленням (у стаціонарних умовах – в сесійному залі чи кабінеті селищного голови) або як хоругви (тільки з горизонтальним кріпленням).

 4.9. Інші випадки використання Герба і Прапора Шпиківської селищної територіальної громади визначаються лише за рішенням селищної ради.

Виключене право на використання герба, прапора та логотипу належить Шпиківській селищній раді.

4.10.Використання офіційних символів Шпиківської селищної територіальної громади у комерційній діяльності проводиться лише з дозволу Шпиківської селищної ради або уповноваженого нею органу на визначених умовах.

Шпиківська селищна рада має право вимагати припинення несанкціонованого користування символами Шпиківської селищної територіальної громади і відшкодування заподіяної цим шкоди у порядку, встановленому чинним законодавством.

У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

3.12. Контроль за додержанням порядку використання символіки  Шпиківської селищної територіальної громади встановленого цим Положенням, здійснюється виконавчим комітетом Шпиківської селищної ради.

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь