ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО Палац Потоцьких у Тульчині

Дата: 28.07.2021 10:31

Сергій Борзов: Палац Потоцьких у Тульчині – перший вінницький об’єкт «Великої реставрації» Палац Потоцьких у Тульчині – перший об’єкт від Вінниччини, який сьогодні подано у Міністерство культури та інформаційної політики для участі у програмі Президента Володимира Зеленського «Велика реставрація». Про це повідомив Сергій Борзов - голова Вінницької ОДА . «За» одноголосно проголосували на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при управлінні містобудування та архітектури ОДА. Мова про перший етап реставрації головного корпусу. Його насамперед треба зберегти. Аби не втратити. Тут вчяться і працюють – це приміщення Тульчинського фахового коледжу культури»,- зазначив Сергій Борзов. Наразі у будівлі немає централізованого опалення. А дах вимагає термінового ремонту, аби не доводити пам’ятку архітектури до аварійного стану. Очільник області зауважив: «Зрозуміло, що 1 мільярд гривень на один Тульчин не виділять. А саме стільки коштуватиме реставрація лише занедбаного корпусу комплексу Палацу Потоцьких. Загалом бюджет програми «Велика реставрація» на 2021-й рік складає 2 млрд грн. Але все поступово. Має бути початок. Ми його зробили». Що передбачає проєкт першого етапу? - Реставрація даху; - заміна вікон та вхідних дверей; - реставрація фасаду з ремонтом північної тераси портику та ремонтом підлоги вхідної галереї; - ремонтні роботи внутрішніх приміщень. «Велика реставрація» тільки починається. На Вінниччині, сподіваюсь, - із Тульчина. Тому давайте реально дивитися на ситуацію і разом робити відповідні кроки. Облдержадміністрація свій зробила: замовник проєктної документації – Управління будівництва ОДА. З державного бюджету за рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток за моєї ініціативи та підтримки народного депутата Лариса Білозір виділено 1, 234 млн грн»,- підкреслив Голова ОДА. Сергій Борзов зауважив як важливо, що об’єкти будуть по всій Україні та реалізовуватимуться у співпраці з місцевими громадами. Нарешті в Україні не відкладають питання збереження культурної спадщини. Одне із стратегічних напрямків Мінкульту є реалізація Президентської програми Володимира Зеленського "Велика реставрація". Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, як приклад, наводить Францію, де над переосмисленням культури та спадщини почали системно працювати ще у 1960-х. Там почали саме з реставрації пам’яток та культурних хабів у невеличких містах. «Тульчин – це наш туристичний потенціал. Наша спадщина. Туристичну привабливість Вінниччини посилює #ВеликеБудівництво – область «зшивають» з Україною новими дорогами. Сюди хочеться їхати. Нам є що показати. І не лише у Тульчині. Чекаємо погодження з Міністерства культури та інформаційної політики. Реставраційні роботи можуть початися на Палаці вже цього року,- підсумував Сергій Борзов.

#ВеликеБудівництво_Вінниччина

#ТульчинськаРДА