Ринок праці
Ринок праці: кого шукають роботодавці і куди найбільше працевлаштовуються безробітні Вінниччини
Протягом січня–жовтня 2021 року послугами державної служби зайнятості скористалися майже 91,0 тис. осіб, які шукали роботу, з них майже 54,0 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.
За сприяння Вінницької обласної служби зайнятості за цей період було працевлаштовано 23,6 тис. громадян, з них 20,2 тис. зареєстрованих безробітних.
За видами економічної діяльності, найбільше громадян працевлаштовано:
-
у сільському господарстві – 41% від усіх працевлаштованих;
-
у переробній промисловості – 13%;
-
у сфері торгівлі – 10%.
Як розповідає директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська, станом на 01 листопада 2021 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до Вінницької обласної служби зайнятості, становила 1,9 тис. одиниць, в т. ч. по місту Вінниця 669 вакансій. На одну вакансію претендувало 6 безробітних.
Загальна кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості протягом січня-жовтня становила понад 28,5 тисяч одиниць. Найбільшим попитом на ринку праці користувалися робітники з обслуговування та експлуатації устаткування, представники найпростіших професій, кваліфіковані робітники з інструментом, працівники сфери торгівлі та послуг. Відчутно меншим був попит на технічних службовців – адміністраторів, діловодів, листонош, обліковців, касирів торговельного залу, секретарів, операторів поштового зв'язку.
У професійному розрізі найбільший попит роботодавців Вінниччини спостерігався на трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, підсобних робітників, водіїв автотранспортних засобів, машиністів (кочегарів) котельної, продавців, робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, бухгалтерів, слюсарів-ремонтників.
Станом на 01 листопада 2021 року статус безробітного мали 12,8 тисяч жителів Вінницької області.
Серед безробітних:
-
за статтю:
чоловіки – 4,6 тис. (або 36%),
жінки – 8,2 тис. осіб (64%);
-
за віковими групами:
-
26% - до 35 років;
-
25% – від 35 до 45 років;
-
30% – від 45 до 55 років,
-
19% – у віці понад 55 років;
-
за освітою:
-
54% - вища освіта,
-
32% - професійно-технічна освіта,
-
14% – загальна середня освіта.
Допомогу по безробіттю станом на 01 листопада 2021 року отримували 11,5 тисяч безробітних.
Відділ інформаційної роботи Вінницького ОЦЗ, 55-17-88