Народний депутат Лариса Білозір про освітню субвенцію.

Дата: 03.02.2022 15:45

Народний депутат Лариса Білозір про освітню субвенцію.

Щоб говорити про формулу розрахунку освітньої субвенції для громад – треба розуміти чітку ситуацію на місцях.

Так не повинно бути, щоб «зверху» приймалися рішення, як то кажуть: «Без нас – для нас». Така ситуація практично склалася сьогодні й в освіті.

Лариса Білозір нагадує, що саме через непродуманість цієї формули наприкінці року більшість громад втратила чималу частину державних асигнувань. Зокрема, на прикладі Вінниччини: за рахунок зменшення фінансування у невеликих громадах загальне скорочення субвенції по області склало 32,2 млн. грн.

Виникає запитання, як розрахунок обсягу субвенції, який здійснювався на основі навчальних планів, середньої заробітної плати вчителя, розрахункової наповнюваності класів, призвів до того, що для міст обласного значення субвенція зросла, а для територіальних громад навпаки – зменшилася?

Тому Лариса Білозір провела онлайн нараду з начальниками відділів освіти, керівниками громад свого округу, щоб разом напрацювати шляхи вирішення болючої проблеми, яка склалася.

Формула розподілу освітньої субвенції, яка мала бути спрямована на підвищення якості освіти, чомусь має зворотній результат.

Адже навіть після освітньої мережі у громаді, вони отримали значно менше коштів. То який тоді сенс скорочувати школи? Як сказали учасники зустрічі, краще уже залишити механізм, який був раніше й працював багато років.

Громади вже готують звернення щодо пропонованих змін до діючої моделі.

Сьогоднішня зустріч була дієвою, конструктивною і потрібною. Тільки разом, обговоривши усі моменти, можна знайти правильне рішення. Лариса Білозір подякувала усім, хто доєднався до зустрічі й поділився своїми думками.

Лариса БілозірФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису