Інформаційні матеріали щодо евакуйованих громадян!

Дата: 17.03.2022 15:43
Кількість переглядів: 491

ІНФОРМАЦІЇЇНА ДОВІДКА

Для обліку евакуйованих з територій, де відбуваються бойові дії

необхідно:

 • звернутися до старости села (уповноваженої особи), до ІДІАП;

 • подати документи, які засвідчують особу (паспорт, код, свідоцтво народження дитини);

 • номер телефону.

 

 

Старости або ЦНАП:

 • проводять реестрацію особи в окремому журналі (обов’язково реестрація i фактичне проживания);

 • з’ясовують потребу (продукти харчування, одяг, медикаменти, тощо);

 • з’ясовують, які види адресних державних допомог отримували за місцем проживания;

 • надають необхідну інформацію де можна отримати медичну допомогу, де стати на військовий облік, куди звернутися для працевлаштування a6o статусу безробітного.

ІНФОРМАЦШ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

 

 

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 28 лютого 2022 року 170 «Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон». Дана постанова надас можливість продовжувати строк дії паспорту громадянина України для виїзду за кордон терміном на 5 років з моменту закінчення.

Крім того, надаються послуги внесення інформаціі про дитину віком від 0 до 18 років до закордонних паспортів батьків/законних представників.

Послуги надаються як правило в день звернення та е безкоштовними.

Bci територіальні підрозділи УДМС області працюють щоденно без вихідних та перерви.

 

Порядок оформлення i видачі довідки

про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Відповідно до Постанови KMY від 13.03.2022 року №269 (витяг) заява про взяття на облік та включения до Сдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про внутрішньо переміщену особу за наявності технічної можливості може подаватися також через Сдиний державний вебпортал електронних послуг (далі Портал Дія).

У період дії воснного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. 64 “Про введення военного стану в Україні”, внутрішньо переміщена особа для отримання довідки може звернутися до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради a6o центру надання адміністративних послуг (далі уповноважена особа територіальної громади / центру надання адміністративних послуг).

Уповноважена особа територіальної громади / центру надання адміністративних послуг приймас рішення та вида с довідку внутрішньо переміщеній особі i ресструс заяву з формуванням електронної справи з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики для включения інформацїі про внутрішньо переміщену особу до Сдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

3 метою обліку внутрішньо переміщених осіб орган соціального захисту населения на підставі отриманої електронної справи включая інформацію про таких осіб до Сдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.”.

На отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. 64 “Про введения воснного стану в Україні” военного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. 204 “Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надасться допомога застрахованим особам в рамках Програми “сПідтримка”.

За рішенням Кабінету Міністрів України може встановлюватись компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися під час дїі военного стану i не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним оеобам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово- комунальних послуг.”

У період дії воснного стану в разі звернення внутрішньо переміщеної особи для отримання довідки до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг відповідна довідка видасться уповноваженою

 

особою територіальної громади / центру надання адміністративних

послуг.

Електронна форма довідки може формуватися засобами Сдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та Порталу Дія i передасться в мобільний додаток Порталу Дія внутрішньо переміщеної особи за ii запитом шляхом використання інформаціі, наявної в Сдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та переданої до Порталу Дія з дотриманням вимог законодавства про інформацію та законодавства про захист персональних даних.”.

 

Механізм отримання коштів у сумі 6500 грн в рамкаа сПідтримки

 

Відповідне рішення зафіксував Кабмін у постанові вiд 04.03.2022 р.

199. Вона передбачае перерозподіл бюджетних коштів i надання у 2022 році застрахованим особам одноразової матеріальної допомоги у зв'язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведения бойових дій під час воснного стану в Україні. Такі зміни мають запрацювати з 14 березня 2022 року.

Допомога буде надаватися в рамках Програми «сПідтримка», затвердженої постановою KMY «Деякі питання надання допомоги в рамках Програми «сПідтримка» від 09.12.2021 р. 1272. до якої i внесено відповідні зміни.

Розмір допомоги становить 6500 грн. Надавати ii будуть застрахованим особам, які прамюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізособам - підприсмцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:

 • перебувають на обліку як платники CCB в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджуеться Кабміном за поданням ДСНС;

 • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. a6o річну звітність за 2021 рік;

 • не с бюджетними установами, фондами загальнообов'язкового державного страхування.

Для того, щоб отримати допомогу у розмірі 6500 грн, слід діяти в тій же послідовності, що й була передбачена для отримання 1000 грн.

Отже, необхідно:

  • установити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;

  • обрати у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) послугу

«еПідтримка«;

  • відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в одному з банків України, з яким Мінцифри уклало відповідний договір інформаційної взасмодїі, та/або перевірити номер поточного рахунка (за стандартом IBAN) отримувача допомоги для виплати допомоги, інформамія щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу Дія (Дія).

Окрім того потрібно подати запит, який містить такі дані:

   • прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності);

   • дата народження;

   • ресстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (за наявності);

   •  

    номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) отримувача допомоги.

Отримувачі допомоги несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для отримання допомоги.

Для визначення застрахованих осіб, які мають право на допомогу, будуть використовуватися відомості, які надаеть Пенсійний фонд України.

Протягом одного робочого дня з дня визначення територій, на якій проводяться бойові дії, ДПС мас передати Пенсійному фонду України відомості страхувальників, які перебувають на обліку як платники CCB, сформовані ДПС станом на 1 число місяця.

Пенсійний фонд України на підставі відомостей, що обробляються у ресстрі застрахованих осіб Державного реестру загальнообов'язкового державного соціального страхування про застрахованих осіб, та на підставі lнформаціі ДПС про страхувальників, яка поновлюеться щомісяця до 10 числа, мас сформувати та передати Мінцифри інформацію про застрахованих осіб, що містить актуальні відомості на дату та час ïi формування.

У програмі беруть участь yci банки, які підключені до сПідтримки: Monobank, Альфа-банк, ПриватБанк, А-Банк, Ощадбанк, Укргазбанк, Raiffèisen BANK, Восток банк, IdeaBank, izibank, ПУМБ.

Області, де наразі працюватиме послуга:

Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Київська та м. Київ.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь