Нове поняття в трудовому законодавстві-“призупинення дії трудового договору”.

Дата: 28.04.2022 08:04

Нове поняття в трудовому законодавстві-“призупинення дії трудового договору”.

Призупинення дії трудового договору– це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

При цьому, для призупинення необхідно обов’язково дві умови:

1. Відсутність роботи

2. Неможливість працівника працювати.

При призупиненні трудового договору роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині визначення та фіксації сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.

Оскільки заробітна плата не виплачується, відсутня база нарахування ЄСВ, а відповідно ЄСВ не сплачується. Тому роботодавець повинен фіксувати розмір ЄСВ, який підлягав би виплаті із сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які б виплачувалися працівникові.

Про призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб.

Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України».

Законопроектом №7251, який подано 05.04.2022 р., пропонується погоджувати наказ про призупинення дії трудового договору з військово-цивільною адміністрацією.

У випадку непогодження військово-цивільною адміністрацією призупинення дії трудового договору, роботодавець у одноденний термін з дня отримання такого рішення зобов’язаний скасувати акт про призупинення дії трудового договору.

Якщо працівник переїхав в іншу місцевість або виїхав за кордон, рекомендується повідомити про це роботодавця на електронну пошту або через месенджери та шукати оптимальний для обох сторін вихід: простій, щорічні відпустки, відпустки без збереження заробітної плати або призупинення.

Завідувач сектору

«Тульчинське бюро