Про механізм впровадження проєкту "Українська картопля" у Вінницькій області в 2022 році

Дата: 02.05.2022 11:50

Інститутом інноваційної біоекономіки за участі та на базі Інституту картоплярства НААН, його дослідно-виробничої мережі реалізується Національний проект «Українська картопля» з виробництва насіннєвого матеріалу картоплі нішевих (затребуваних ринком) сортів.

Мета проекту: відродити національні продуктивні і смакові традиції вітчизняного картоплярства.

До участі в проекті запрошуються: міцні сільгосптоваровиробники (середні і дрібні господарства), які мають досвід (атестат) або бажання виробляти насіннєвий матеріал картоплі на професійній основі. Площа під розсадником біорепродуктора приблизно 10 га, з врахуванням сівообігу до 50 га.

УЧАСНИКУ НАДАЄТЬСЯ:

- статус ексклюзивного виробника (базового господарства) насіннєвого матеріалу картоплі та ліцензія оригінатора;

- насіннєвий матеріал високих репродукцій (супереліта, еліта) для розмноження;

- технологічний супровід виробництва якісного насіннєвого матеріалу і його сертифікація;

- послуги з розвитку виробничої кооперації з вирощування, переробки і реалізації картоплі вітчизняних сортів;

- гранти і кредити для розвитку виробничої бази біорепродуктора.

Городники-аматори, що вирощують картоплю на присадибних ділянках за місцевою технологією для власних потреб і/або на продаж. Площа ділянки – 10-25 соток і вище, під картоплею від 5 соток.

УЧАСНИКУ НАДАЄТЬСЯ:

- статус волонтера з насінництва і вирощування картоплі в умовах територіальної громади;

- сертифікований насіннєвий матеріал високих репродукцій перевіреної якості, технології і поради для ведення насінництва;

- послуги з реалізації насіннєвого матеріалу і надлишків продовольчої продукції.

Контакти Вінницької робочої групи по зазначеному проєкту:

+38 (050) 332-35-65

+38 (050) 332-35-78

Спільно відродимо славні традиції вітчизняного картоплярства в Національному проєкті «УКРАЇНСЬКА КАРТОПЛЯ»