Сергій Борзов: Ми маємо два тижні, щоб підготуватися і зробити все максимально можливе для облаштування укриттів та успішного початку на Вінниччині нового навчального року
Сьогодні, 10 серпня, в приміщенні обласної військової адміністрації відбулась нарада під головуванням заступника Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексія Шкуратова щодо підготовки закладів освіти Вінницької області до нового навчального року.
В нараді взяли участь: Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна,керівники профільних служб та органів управління освітою територіальних громад Вінницької області.
Олексій Шкуратов, відкриваючи нараду, наголосив на необхідності зробити все можливе, щоб розпочати процес навчання вчасно і безпечно для дітей. Посадовець відмітив,що Вінниччина наразі є регіоном, відносно спокійним, попри ракетні удари, які були завдані по обласному центру.
«Абсолютної безпеки сьогодні в Україні немає ніде, тож розпочавши навчання в режимі онлайн ми аж ніяк не можемо бути впевнені убезпеці жодного учня. Міністерством прийнято рішення розпочати навчання в режимі офлайн там, де це дозволяє безпекова ситуація. Але в регіонах, де зараз тривають воєнні дії, освітній процес може бути організований лише в дистанційному режимі»,- підкреслив заступник Міністра освіти і науки України.
36% - така на даний час готовність в середньому по країні до початку нового навчального року. Як зазначив Олексій Шкуратов,цей показник варіюється від 20% до 70% у різних регіонах.«Міністерство освіти готове йти назустріч пропозиціям та допомагати вашому регіону готуватись до початку нового навчального року»,- запевнив заступник міністра.
Наталя Заболотна в ході наради акцентувала, що зміни до Постанови №590 МОН України дали можливість громадам сьогодні максимально використовувати наявні ресурси для облаштування укриттів.
«Ми рухаємося у цьому напрямку, вже створили спеціальну обласну комісію та відповідні районні комісії, робимо огляди по районах, де з профільними структурами (ДСНС, Держпродспоживслужба) проводимо консультації та даємо рекомендації. Зрозуміло, що є проблемні місця, де немає укриття. Але ми, в межах нормативної доступності, намагаємось знаходити можливі варіанти, щоб в громадах Вінниччини, можна було розпочати офлайн навчання».
Про стан підготовки закладів освіти Вінницької області до початку освітнього процесу доповів директор Департаменту гуманітарної політики обласної військової адміністрації Олександр Мельник. Керівник профільного департаменту зосередив увагу на надважливому питанні – забезпечення тепла в закладах освіти під час осінньо-зимового періоду. За його інформацією,органами управління освітою територіальних громад,закладами обласного підпорядкування, професійної (професійно-технічної) освіти, проведені роботи щодо запровадження енергоощадного освітлення, встановлення регуляторів споживання тепла, дообладнання газових котелень резервними котлами на альтернативному паливі тощо.
«У всіх закладах області реалізуються заходи з підготовки котельних господарств до опалювального сезону 2022-2023 рр.Станом на 10 серпня середній показник забезпеченості закладів освіти області вугіллям становить 60%, дровами та іншими видами палива – 58%. Завезення палива продовжується»,- повідомив Олександр Мельник.
За його словами, на сьогодні завершено відновлювані роботи у 5 закладах освіти, які постраждали від ракетних ударів. Усього ж, внаслідок 4-х влучань ракет (24 лютого,16 березня,25 березня,14 липня 2022 року) було пошкоджено 21 заклад освіти. Лише у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського було пошкоджено понад 500 вікон. Також, суттєво постраждав корпус початкової школи Комунального закладу «Вінницький ліцей №8».Загальна орієнтовна сума завданих збитків складає 42,9 млн грн.
На Вінниччині наразі функціонують 1482 об’єкти освіти.Відповідними місцевими комісіями обстежено 865 об’єктів (58%).447 із обстежених закладів готові або обмежено готові до облаштування безпечного навчального процесу: підготовлено 112 захисних споруд цивільного захисту; 242 найпростіших укриття; 93 укриття інших суб’єктів господарювання.Більшість завершальних обстежень заплановано провести з 15 по 19 серпня.
Про результати проведення моніторингових обстежень наявних будівель закладів освіти області для встановлення можливості їх використання як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів для учасників освітнього процесу інформував начальник управління цивільного захисту Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Євген Василевський.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук акцентував увагу учасників наради на забезпечення дотримання санітарно-епідеміологічних норм під час організації укриття для вчителів та учнів.
Підсумовуючи обговорення, Начальник ОВА Сергій Борзов наголосив: Ми маємо два тижні, щоб підготуватися та зробити все максимально можливе для облаштування укриттів та успішного початку навчального року. Зауважу, що надзвичайно важливо, щоб в кожному укритті була вентиляція, запаси води оскільки це безпека дітей, котрі є майбутнім нашої держави».