14 жовтня відзначається день селища Шпикова!

Дата: 14.10.2022 17:07

Щороку 14 жовтня відзначається день селища Шпикова!

Перша письмова згадка Шпиків відображена у документах XVI ст. (1507 року) та пов'язана з періодом Польсько-литовської доби.

У 1546 році Шпиків згадується вже як центр Краснянської волості, а в документах другої половини XVI ст. можна зустрінути згадку про Шпиківську волость.

1602 року Шпиків входить до Вінницького повіту Брацлавського воєводства. У Шпикові була цукроварня побудована архітектором Владиславом Городецьким, асфальтовий, цегляний, деревообробний заводи.

Станом на 1885 рік у колишньому власницькому містечку налічувалось 394 дворових господарства, існували 2 православні церкви, 2 єврейських молитовних будинки, школа, лікарня, 5 постоялих дворів, 3 постоялих будинки, 10 лавок, цегельний і миловарний заводи.

1892 існувало 586 дворових господарств, проживало 3987 мешканців.

З 1920 по 1991 рік Шпиків перебував в складі УРСР. З 1923 по 1963 рік Шпиків був районним центром. З 1961 року, Шпиків – центр селищної Ради.

27 липня 2016 року шляхом об'єднання Шпиківської селищної ради та Торківської сільської ради була створена Шпиківська об’єднана територіальна громада!Фото без опису