Правила поведінки під час ожеледиці

Дата: 18.11.2022 10:46

Щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледицею: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали при ожеледиці.

Намагайтеся дотримуватися простих рекомендацій, щоб уберегтися від значних неприємностей в період ожеле­диці.

Перед виходом із будинку:

• змайструйте на підошвах та підборах вашого взуття "льодоступи";

• прикріпіть на підбори шматочок поролону (за розмірами підбору) або лейкопластиру;

• зробіть наклейку з лейкопластиру (ізоляційної стрічки) на суху підошву і підбор (хрест-навхрест) і перед виходом натріть піском;

• натріть наждачним папером підошву перед виходом;

• намастіться підошву клеєм типу "Момент" та покладіть взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.

Пам'ятайте,  що  кращими для пересування по льодовій поверхні є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.

Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку.   Але   якщо   потреба   змусила,   не   соромтеся   взяти   палицю   з наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою валіза, то вона повинна бути такою, щоб її можна було носити через плече.

Пам'ятайтещо дві третини травм, люди старші 60 років, отримують при падінні.

Прогулянки  вагітних жінок  в ожеледицю  без  супроводження  - небезпечні для здоров'я.

Не виходьте без потреб на вулицю, якщо ви слабкі чи неспритні. Зачекайте, поки приберуть сніг, а на обмерзлий тротуар розкидають пісок.

ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ

В ПЕРІОД ОЖЕЛЕДИЦІ

• Про всяк випадок бути цілком готовим під час ходьби в такі дні - впасти.

• Ходіть не поспішаючи, ноги трохи розслабляйте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки, по можливості, не повинні бути зайняті сумками. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку травмувань, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

• При   порушенні   рівноваги   -   швидко   присядьте,   це   найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

• При падінні намагайтеся якомога менше завдати шкоди для свого здоров'я.   Відразу   присядьте,   щоб   зменшити   висоту.   У   момент   падіння згорніться клубком, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

• Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

• Обходьте металеві кришки люків. Як правило вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.

• Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, або ж автомобіль може виїхати на тротуар.

• Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в період   ожеледиці.   Пам'ятайте,   що   в   ожеледицю   значно   збільшується гальмівний   шлях   автотранспорту,   тому   падіння   перед   автомобілем,   що рухається, може призвести до каліцтва, а в крайньому випадку і до загибелі.

• Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми  своєчасно  не  звертаються до лікаря,  що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.

• Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини терміново зверніться до лікаря в травмопункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.Фото без опису

Департамент цивільного захисту облдержадміністрації