Звільнення з роботи за власним бажанням-три важливі моменти

Дата: 26.01.2023 14:50
Кількість переглядів: 1863

Відповідно до вимог п. 1 ст. 38 Кодексу Законів про працю України працівник має право звільнитись, попередивши про це роботодавця письмово за 2 тижні.

Працівник має право звільнитись раніше, якщо:

- переїзд на нове місце проживання;

- переведення на роботу в іншу місцевість;

- вступ до закладу освіти;

- неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;

- вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;

- догляд за хворим членом сім'ї або особою з інвалідністю I групи;

- вихід на пенсію;

- прийняття на роботу за конкурсом,

- з інших поважних причин (п.2 ст. 38 Кодексу Законів про працю України),

- якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору (п. 3 ст. 38 КЗпП) + вихідна допомога (ст. 44 Кодексу Законів про працю України),

- на період воєнного стану, якщо ведення бойових дій в районі, де розташоване підприємство та є загроза для життя і здоров’я працівника (ст. 4 Закону №2136).

Зверніть увагу, що дата складання заяви та дата звільнення не тотожні.

Працівник зазначає дату звільнення в заяві, при цьому має правильно писати 15.02.2023 року, а не «з» 15.02.2023 року.

А який строк звільнення, якщо працівник не зазначив це у заяві?

Через 2 тижні, як визначено п. 1 ст. 38 Кодексу Законів про працю України.

(Наведемо приклад. Дата написання працівником заяви на звільнення 01.02.2023 року, додаємо +14 календарних дів, і виходить дата звільнення 15.02.2023 року.).

Якщо працівник не вказав дату звільнення, а роботодавець звільнив раніше без дотримання строку 2-хтижнів, працівник має право скасувати наказ про звільнення та стягнути заробітну плату.

 

ПРАЦІВНИК МОЖЕ ВІДКЛИКАТИ ЗАЯВУ

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ

 

Після подання заяви на звільнення за власним бажанням, працівник має право її відкликати цю заяву протягом двотижневого або іншого визначеного працівником в заяві строку. Для цього працівнику треба письмово повідомити роботодавця, яким не має право відмовити працівнику у продовженні роботи.

Також, якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не бажає звільнятись, роботодавець не може звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника (п. 2 ст. 38 Кодексу Законів про працю України).

 

РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ МАЄ ПРАВО ВІДМОВИТИ ПРАЦІВНИКУ

У ЗВІЛЬНЕННІ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ

 

Якщо працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням, роботодавець зобов’язаний звільнити працівника та правильно оформити таке звільнення: видати наказ про звільнення, здійснити повний розрахунок, надати письмове повідомлення про нараховані та виплачені суми при звільненні).

 

За відповідними консультаціями з вищевказаних питань громадяни можуть звертатися до сектору «Тульчинське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; е-mail: tulchynske@legalaid.vn.ua


 

Завідувач сектору

«Тульчинське бюро правової допомоги" РУСЛАН ШВЕЦЬ

 

Правову допомогу також можна отримати за безкоштовним

телефоном системи БПД 0 800-213-103


- у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога»https://t.me/ualegalaidchat
- у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
- у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
- написавши на електронну пошту Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.uaФото без опису


 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь