На Вінниччині вводять заборону на вилов риби та раків

Дата: 30.03.2023 08:23

Відділ економіки, стратегічного та агропромислового розвитку управління правового забезпечення та взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату районної військової адміністрації повідомляє, що з 1 квітня 2023 року відповідно до Наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Вінницькій області від 23.03.2023 року № 58-0 «Про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області у 2023 році» (далі - Наказ), на всіх рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області починається весняно-літня заборона на лов риби і раків.

Нерестова заборона вводиться  щороку, аби зберегти рибні запаси.

Даним Наказом встановлені наступні терміни заборони:

1) у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2023 року (включно);

2)  у водосховищах з 01 квітня по 09 червня  2023 року (включно);

3) у річці Дністер з усіма притоками з 01 квітня по 10 червня 2023 року (включно);

4)  у придаткових водах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми) з 01 квітня по 30 червня 2023 рокут  (включно).

Окрім того, до 30 червня 2023 року (включно) триватиме  заборона на вилов раків.

Інформуємо,   що  згідно оновлених Правил любительського і спортивного рибальства під час нересту заборонено здійснювати вилов водних біоресурсів на нерестовищах, в тому числі з берега. Перелік нерестовищ міститься в додатку до Наказу, з яким можна ознайомитися за посиланням:

Стратегічний розвиток та економіка району -   Агропромисловий розвиток - Твариництво

Під час нересту вилов одній особі за добу 3 кг + 1 шт. риби ( будь-якої маси у мінімально дозволених для вилову розмірах) гачковими знаряддями добування (вилову) з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, на яких дозволено здійснення  любительського  рибальства на період весняно-літньої заборони.

Закликаємо громадян району  не порушувати правил любительського та спортивного рибальства.

Якщо Ви стали свідком незаконного вилову водних біоресурсів,  прохання телефонувати на «гарячу лінію» Вінницького рибоохоронного патруля за номером: 068-018-37-52.Фото без опису