ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ДИТИНИ У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА

Дата: 27.04.2023 14:47

мерть близької людини це завжди непоправне горе. В серцях рідних назавжди залишається біль утрати і, одночасно, постає питання як будувати своє життя далі. Тим більше, якщо померлий чи померла матеріально забезпечували родину.

Матеріальна підтримка дітей, які втратили годувальника, з боку держави полягає у призначенні та виплаті їм державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника.

КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА

Дітям померлого годувальника (у тому числі тим, що народжені до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), який на день смерті не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії для особи з інвалідністю III групи.

Допомогу призначають у разі відсутності права на отримання пенсії по втраті годувальника.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ

Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг;

Копія свідоцтва про народження дитини або паспорт громадянина України особи, якій призначається соціальна допомога (з пред’явленням оригіналу);

Копія документа, що засвідчує родинні відносини члена сім’ї з померлим годувальником (у разі потреби);

Копія свідоцтва про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим (з пред’явленням оригіналу);

Довідка загальноосвітнього навчального закладу системи загальної середньої освіти, професійно-технічного, вищого навчального закладу про те, що дитина навчається за денною формою навчання (у разі потреби).

Органи соціального захисту населення додають до заяви відомості про відсутність у померлого годувальника на день смерті страхового стажу, необхідного йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, одержані від органів, які призначають пенсії.

Якщо особа, якій призначається соціальна допомога, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки та піклування), які виконують функції опікунів чи піклувальників, за місцезнаходженням таких закладів (місцем проживання особи).

КУДИ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем фактичного проживання.

Відділ соціального захисту територіальної громади за місцем фактичного проживання.

З ЯКОГО ЧАСУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА

З дати, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення допомоги надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня смерті годувальника;

З дня звернення за її призначенням.

НА ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА

До досягнення дитиною 18-річного віку;

До закінчення дитиною навчального закладу, але не більш як до досягнення 23 років (для дітей, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів і вступом до іншого або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців);

Дитині-сироті до досягнення 23 років незалежно від того, навчається вона чи ні.

В ЯКОМУ РОЗМІРІ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА

Допомога не залежить від розміру доходів сім’ї та призначається, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у такому розмірі:

150 % - на трьох і більше дітей померлого годувальника;

120 % - на двох дітей померлого годувальника;

100 % - на одну дитину померлого годувальника;

З 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 2093,00 грн.

ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ДОПОМОГИ

Рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається районним/міським органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Сподіваємось, що інформація корисна. Поширюйте допис для своєї аудиторії з обов’язковим посиланням на джерело інформації  Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області.

Дякуємо за тактовність та довіруФото без опису