Міжнародний день проти булінгу

Дата: 05.05.2023 10:31

Національна гаряча лінія для дітей та молоді

Якщо спитати батьків, чи стикається їхня дитина у школі з булінгом – відповідь буде «так» 90%.

Якщо спитати у викладачів та вчителів, чи стають вони свідками булінгу у школі – відповідь буде «так» 100%.

Діти дуже категорично сприймають своїх однолітків чи молодших за них і дуже легко знаходять причини цькування, образ та насмішок.

Але шо можемо робити ми, дорослі, з цими?

Захищати права дитини і бути на її боці

Не сварити, а показувати моделі та приклади вирішення конфліктів мирним шляхом

З підлітками розмовляти як з дорослими, розповідати їм про травми, які може отримати дитина, над якою вчиняється булінг

Самим поважати погляди, хобі та думки дитини. Самим не критикувати і не насміхатися. Часом, навіть жарт сприводу зовнішності чи поведінки вашої дитини може надовго відкластися в пам’яті

Поговорити з однокласниками, вчителями, шкільним психологом. Запропонувати дитині звернутися на нашу Національну гарячу лінію для дітей та молоді

Більше на ілюстрації

А також ви маєте право повідомити керівника школи про випадок булінгу. У випадку, якщо директор не дає вам відповідь, ви можете звернутися у:

службу освітнього омбудсмена

службу у справах дітей

центри соціальних служб для дітей

органи місцевого самоврядування

поліцію

Ми маємо зробити свій максимум, щоб понизити кількість булінгу у школах

Проєкт «Підтримка Національної гарячої лінії для дітей та молоді» впроваджується Громадською організацією «Ла Страда-Україна» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (Юнісеф), урядів Швейцарії та Чеської Республіки.

#UNICEF #UNICEFUkraine #ЮНІСЕФ #childhotline #116111UA #НДМГЛ #гарячалініядопомоги #гарячалініяпідтримки #національнагарячалініяФото без опису