Робоча зустріч щодо функціонування НМВ та виконання законодавства у сфері протидії торгівлі людьми

Дата: 15.06.2023 15:19

15 червня 2023 року члени міжвідомчої ради з питань з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми представники відділів та управлінь селищної ради, закладів освіти, установ Шпиківської громади до обов’язків яких входить протидія та запобігання торгівлі людьми взяли участь у робочій зустрічі щодо функціонування НМВ та виконання законодавства у сфері протидії торгівлі людьми в рамках проєкту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області».

Робочу зустріч проведено за сприяння Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації як регіонального координатора у сфері протидії торгівлі людьми у співпраці з Вінницькою обласною правозахисною організацією «Джерело надії» та виконавчого партнера Міжнародна організація з міграції  у Вінницькій області.

Учасникам зібрання було представлено проєкт «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області».

Присутні взяли участь у обговоренні питань: сучасний стан проблеми торгівлі людьми в Україні та світі, її актуальність і загострення під час російсько-української війни; поточний стан протидії та запобігання торгівлі людьми в громаді: досягнення й виклики; обізнаність/досвід представників/ць органів місцевої виконавчої влади, закладів і установ, до обов’язків яких входить протидія та запобігання торгівлі людьми; міжвідомча рада, її склад; відповідність локальних нормативно-правових актів у громадах чинному законодавству тощо.

Ознайомлено з активностями проєкту, спрямованими на покращення доступу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, до допомоги в рамках Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, посилення функціонування НМВ.

Організатори заходу закцентували увагу на питаннях щодо ролі територіальної громади в протидії та запобіганні торгівлі людьми, розбудові НМВ. Загальні аспекти й особливості роботи в територіальній громаді в напрямку протидії та запобігання торгівлі людьми (ідентифікація, перенаправлення, інформаційно-просвітницька діяльність тощо),взаємодії державного й недержавного секторів у напрямку ідентифікації та реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми.

Було підведено підсумки робочої зустрічі, накреслено шляхи співпраці, реалізації проєкту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області» та подальшої взаємодії з метою вирішення вищезазначених питань.Фото без опису