Воркшоп «Як встановити СЕС на об’єкті соціальної інфраструктури: технічні та економічні особливості»

Дата: 12.09.2023 13:38

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у співпраці з Міжнародною організацією з міграції, ГО «Екоклуб» та БО «Фонд «Енергетична Дія для України», за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління», проводитиме воркшоп щодо реалізації проектів розподіленої генерації з ВДЕ, їх технічних особливостей та можливостей фінансування.

Комітет запрошує місцевих голів та депутатів місцевих рад, представників установ, які мають встановлені СЕС або планують їх встановлювати.

Доповідачі: представники Міненерго, МОЗ, технічні представники установ, які мають реалізовані проекти, НКРЕКП та міжнародні та українські організації, які займаються реалізацією проектів забезпечення об'єктів соціальної інфраструктури установками генерації електричної енергії.

Модератор воркшопу -  Голова Комітету Андрій Герус.

План заходу:

- вступне слово Голови Комітету, заступника Міністра енергетики, радника Міністра охорони здоров’я.

-  презентація реалізованих проектів;

- можливості фінансування проектів з розвитку розподіленої генерації електроенергії на місцях;

- необхідна документація по встановленню сонячних електростанцій для об’єкту;

- практичні кейси реалізації;

- економічний ефект від роботи генеруючої установки та додаткові преференції.

Детальна програма буде поширена перед початком заходу.

Тривалість воркшопу: до 5 годин з перервою з 11:00 – 16:00.

Посилання для участі: https://t.ly/FPuNO, пароль: 230916 (перед підключенням міститься коротка форма реєстрації)

Передбачено онлайн-трансляцію на YouTube-каналі Комітету.

З великою ймовірністю з настанням ОЗП 2023/2024 росія посилить ракетні удари по нашій енергетичній інфраструктурі. Однак об’єкти соціальної інфраструктури, а саме лікарні, водоканали, підприємства теплокомуненерго, не мають відчувати проблем з електропостачанням, адже це створює труднощі у наданні медичної допомоги, водопостачанні та теплопостачанні міста.

До того, встановлення нових мініелектростанцій має сьогодні бути одним з основних пріоритетів у державі. Адже наявність електроенергії – це критичний фактор національної економіки, а саме дієва економіка забезпечує робочі місця, а також податки у державний та місцеві бюджети. Саме забезпечена енергоресурсами економіка, що працює дозволяє акумулювати ресурси для військових потреб країни, як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі. Об’єкт, який забезпечує себе енергією і ще й видає електроенергію у мережу, має суттєво нижчі ризики зупинки роботи й допомагає енергетичній системі загалом.

На думку Голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, введення в експлуатацію великої кількості малої генерації — довготривалий процес, але його варто вже зараз активно впроваджувати, щоб мати меншу залежність від основних, великих об’єктів енергосистеми.

«Починати можна вже, адже є всі для цього умови. Щоб дізнатись, які саме існують умови і як ними скористатись – ставайте учасником нашого воркшопу», — закликав Андрій Герус.