У Вінниці - епідемія гепатиту А: основні симптоми, лікування та профілактика

Дата: 30.10.2023 14:41

Фото без описуУ Вінниці спалах гепатиту А вразив сотні людей і поширюється областю. Причин епідемії поки не встановлено. Передбачається, що вірус потрапив у воду, тому лабораторії перевіряють колодязі та водогін на наявність вірусу. Навчальні заклади на Вінниччині переводять на дистанційне навчання.

Як повідомляє МОЗ України, хвороба Боткіна або гепатит А - це рідкісне інфекційне захворювання печінки, яке зазвичай зустрічається в країнах з обмеженим доступом до чистої води. У більшості випадків гепатит А успішно лікується, його летальність становить близько 0,5%. Однак у тяжких випадках у хворих може розвинутись ниркова недостатність. Від гепатиту А можна купити вакцину в аптеках, а перехворілі отримують довічний імунітет.

Гепатит А - як передається

При недотриманні правил гігієни можна підхопити гепатит А - шляхи передачі вірусу пов'язані з брудними руками і забрудненою водою. Ось як передається гепатит А:

• через вживання не кип'яченої води і немитих продуктів харчування;
  • через приготування їжі немитими руками;
  • через близькі, особливо сексуальні контакти з інфікованою людиною.

Щоб захиститися від інфекції, перед вживанням обов'язково кип'ятіть воду і регулярно мийте руки з милом. Також дуже ефективна вакцинація від хвороби.

Гепатит А - .Юсимптоми та діагностика

Гепатит А має інкубаційний період у 10-30 днів, протягом якого у хворого не проявляються симптоми і не діагностується інфекція, але він може бути переносником.

Симптоми гепатиту А на початковій стадії можуть бути такі:

• сильна слабкість;
  • ломота в тілі;
  • підвищення температури тіла:
  • головний біль;
  • нудота;
  • діарея;
  • втрата апетиту.

В основний період захворювання головним симптомом гепатиту А є жовтяниця. Вона проявляється у 70% дорослих заражених. У хворого жовтіє шкіра і білки очей, а також темнішає сеча. Також в жовтяничний період можуть з'явитися такі симптоми:

• слабкість і стомлюваність;
  • діарея;
  • нудота і блювота;
  • відчуття тяжкості в шлунку;
  • біль під правими ребрами;
  • неприємний запах з рота;
  • втрата апетиту, схуднення.

Гепатит А у дітей протікає легше, ніж у дорослих. Жовтяниця у дітей при інфекції спостерігається лише в 10% випадків.

Діагностують інфекцію за допомогою аналізу крові. В інкубаційний період хворобу можуть не виявити. У разі виникнення симптомів потрібно негайно звернутися до терапевта або сімейного лікаря.

Гепатит А - лікування

Гепатит А найчастіше проявляється у гострій формі та вимагає госпіталізації, але рідко викликає хронічні захворювання печінки, зазвичай закінчуючись повним одужанням пацієнта. Специфічного лікування гепатиту А немає - зазвичай лише усуваються симптоми і призначається дієта.

У поодиноких тяжких випадках хвороба може призвести до ниркової недостатності. Смерть від гепатиту А відбувається дуже рідко. У групі ризику - пацієнти з хронічними захворюваннями, цукровим діабетом чи ВІЛ-інфекцією.Фото без опису