Всесвітній День боротьби зі СНІДом
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 році. Тоді міністри охорони здоров'я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку.
«Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою формування у ліцеїстів знань про ВІЛ, вжиття заходів зі зниження ризику інфікування, у Рахнівсько-Лісовому ліцеї було проведено ряд заходів:
-проведено конференцію для вихованців 9-го класу «За майбутнє без СНІДу». Дев'ятикласникам розповіли про таємниці вірусу імунодефіциту людини, шляхи та фактори передачі, правила уникнення ризику захворювання. Матеріал був насичений прикладами з життя молодих людей, листами, опублікованими в соцмережах. Пастушина О.Д. звернула увагу дітей на умови проживання хворих на СНІД та роль держави у допомозі цим людям;
-соціальним педагогом Панченко Л.О. та педагогом-організатором Пастушиною у вестибюлі ліцею організовано акцію «За майбутнє без СНІДу»;
-класоводами та класними керівниками ліцею проведено тематичні бесіди «Знати, щоб жити», «Жити в світі, де є ВІЛ», «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя» , «Чума ХХІ століття», «Що треба знати про СНІД», «Снід: подумай про майбутнє - обери життя», преглянуто відеопрезентацію «СНІД – небезпечне захворювання»;
-проведено години спілкування 5-6 класах, до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на тему : «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя»,"Що потрібно знати про СНІД".
- сестрою медичною Брень І.В. з вихованцями 10-11 класів обговорено питання про необхідність знати інформацію про СНІД та про ставлення оточуючих до ВІЛ – інфікованих людей.
Такі заходи допомагають вихованцям усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.