22 лютого 2024 року в с. Печера померла українська акторка театру і кіно, легенда українського кіно, заслужена артистка України Алфімова Людмила Іванівна

Дата: 23.02.2024 08:46

22 лютого 2024 року в с. Печера померла українська акторка театру і кіно, легенда українського кіно, заслужена артистка України (2003)

Алфімова Людмила Іванівна (прізвище за першим чоловіком — Кадигроб) (4 вересня 1935, Харків) —

Людмила Іванівна народилася в Харкові в родині водія й домогосподарки.

1953 — закінчила школу. З дитинства мріяла стати льотчицею. Після десятирічки закінчила аероклуб, літала на винищувачі, навіть опанувала вищий пілотаж. Батькам це не дуже подобалось. Та в навчанні далі відмовили: пояснили, що дівчат не беруть. Тоді Людмила пересіла в автомобіль. А в театральний вступила, аби хоч у театрі чи кіно можна було стати льотчицею.

Кар'єра.

1954 — вступила до Харківського театрального інституту, який закінчила в 1958 році в (майстерня Л. Сердюка і М. Покотило).

У 1960—1963 була актрисою Київського театру юного глядача.

З 1963 — актриса Кіностудії ім. О. Довженка.

Справжню славу актрисі принесла головна роль у легендарному радянському фільмі «Весілля в Малинівці» та "За двума зайцями".

За всю свою тривалу кар'єру Людмила Іванівна знялася в понад 40 кінофільмах, а озвучила близько 170.

1993 — одружилися, з Києва переїхала до села Печера Тульчинського району на Вінниччині. Чоловік Іван подарував їй будинок управляючого маєтком графів Потоцьких у селі Печера. Квартиру в центрі Києва, на Паньківській, Людмила Іванівна продала, на гроші від квартири купила автомобіль. А за кермом вона вже більше 55 років.

27 вересня 2006 Іван Сергійович Кальницький помер . Подружжя прожило 13 років разомФото без описуФото без описуФото без опису