Роз’яснення щодо проведення державного та внутрішньогосподарського насіннєвого контролю

Дата: 24.06.2024 13:38
Кількість переглядів: 110

Ведення сучасного насінництва в Україні ґрунтується на суворому дотриманні вимог, передбачених у державних і міждержавних стандартах на сортові й посівні якості насіння, на методах визначення посівних якостей насіння та порядку інспектування сортових посівів. Чітке дотримання вимог державного та внутрішньогосподарського контролю забезпечить гарантовано високу якість насіння. Насіннєвий контроль – це система заходів контролю за якістю насіння сільськогосподарських культур. Завдання насінництва полягає не тільки в розмноженні сортового насіння, а й у збереженні його високих сортових і посівних якостей. Тому в процесі розмноження насіння здійснюється постійний насіннєвий контроль. Державний нагляд ( контроль) здійснює в межах своїх повноважень відділ контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області й полягає у виявленні та запобіганні порушенням вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва; дотриманні вимог, передбачених статтею 13 Закону України «Про насіння і садивний матеріал», який розроблений та доповнений поправками з урахуванням міжнародних стандартів аналізу насіння, прийнятих на Конгресі Міжнародної асоціації з насіннєвого контролю (ISTA), згідно з яким суб’єкти насінництва та розсадництва зобов’язані:

додержуватися технологічних і методичних вимог у сфері насінництва та розсадництва щодо збереження сортових якостей, біологічних і урожайних властивостей сорту та посівних якостей насіння та садивного матеріалу;

вести щодо кожного сорту насінницьку документацію за встановленими формами і зберігати її протягом трьох років;

здійснювати внутрішньогосподарський контроль за виробництвом та обігом насіння та садивного матеріалу;

у разі створення базових маточних насаджень формувати їх вихідним садивним матеріалом багаторічних рослин, отриманих від базових розсадників. Внутрішньогосподарський контроль проводиться безпосередньо в господарствах.

Мета внутрішньогосподарського контролю – усунення причин, які призводять до сортового засмічення, зниження якості насіння в процесі вегетації, збирання, очищення, складування, зберігання та транспортування. Контроль передбачає дотримання правил розмноження сортового насіння, ведення документацій у межах господарства та включає такі етапи:

внутрішньогосподарський контроль при вирощуванні насіння;

внутрішньогосподарський контроль при збиранні та доробці насіння;

внутрішньогосподарський контроль при зберіганні насіння.

Внутрішньогосподарський контроль здійснюється агрономічним персоналом і керівниками господарств, фермерами та іншими господарствами, які вирощують або заготовляють насіння. Кожне господарство повинно гарантувати відповідність сортових і посівних якостей насіння показникам, зазначеним у документах. Останнім часом насінництво, як важлива складова ринку, розвивається потужними темпами. Попит на високоякісне та високопродуктивне насіння зростає, а контроль за його виробництвом стає більш жорсткішим. Дотримання вимог Закону України «Про насіння і садивний матеріал» в частині насіннєвого контролю забезпечить розмноження якісного насіння, збереже його високі сортові й посівні якості та збільшить урожайність насіння.

                         Управління фітосанітарної безпеки Головного управління

                                  Держпродспоживслужби у Вінницькій області.


Фото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь